2024-cü il sentyabrın 19-da Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyev tərəfindən açılışı edilən çoxdan gözlənilən Ağdam Şəhər Otelinin rəsmi açılışını elan etməkdən qürur duyuruq. Bu möhtəşəm tədbir Ağdamın yenidən inkişafında əhəmiyyətli bir mərhələni təmsil edir və bölgənin iqtisadi və mədəni dirçəlişini vurğulayır. TABİA Qrupunun Qarabağda qonaqpərvərlik sektorunun genişlənməsinə verdiyi töhfə bu inkişafda mühüm rol oynayır.
TABİA Qrupu tərəfindən idarə olunan Ağdam Şəhər Oteli, illərlə davam edən işğal və dağıntılardan sonra Ağdamın yenidən canlanması istiqamətində hökumətin öhdəliyini əks etdirən bir inkişaf və möhkəmlik rəmzidir. TABİA Qrupunun böyüyən portfelinin bir hissəsi olan otel həm işgüzar, həm də istirahət məqsədli səyahətçilər üçün mərkəz rolunu oynayacaq, yüksək səviyyəli xidmət təqdim edəcək və bölgənin müasir və inkişaf edən bir məkan kimi transformasiyasına töhfə verəcək.
Açılış mərasimində Prezident İlham Əliyev bu layihənin Qarabağda həyatın bərpası, iqtisadi artım və mədəni canlılığın bərpa olunması istiqamətində geniş səylərdə oynadığı həlledici rolu vurğuladı. Əsas tərəfdaş olaraq TABİA Qrupu qonaqpərvərlik sahəsində geniş təcrübəsini bölgəyə gətirməkdən qürur duyur və Ağdam Şəhər Otelinin rahatlıq və xidmət sahəsində yeni standartlar təyin etməklə yanaşı, yerli inkişafı dəstəkləyəcəyinə əminliklə yanaşır.
Ağdam Şəhər Otelinin əsas xüsusiyyətləri:
• Modern Yaşayış Şəraiti: Otel həm işgüzar, həm də istirahət qonaqlarına uyğun dizayn edilmiş dörd kateqoriyada 130 geniş və rahat otaq təklif edir.
• İş və Tədbir Obyektləri: Ağdamın iqtisadi dinamizminə töhfə verəcək milli və beynəlxalq tədbirləri cəlb edən müasir konfrans və tədbir məkanları.
• Yemək: Yerli Azərbaycan mətbəxinin beynəlxalq yeməklərlə yanaşı təqdim olunduğu əsas restoran, qonaqlar üçün yaddaqalan kulinariya təcrübəsi yaşadacaq.
• Wellness və Fitness: Qonaqlar üçün rahatlıq və gümrahlıq təmin edən geniş wellness və fitness imkanları.
TABİA Qrupu qonaqpərvərlik sektorunda yeni standartlar təyin edir.
TABİA Qrupu haqqında
TABİA Qrupu Azərbaycan daxilində bənzərsiz və zəngin qonaq təcrübələri yaratmağa həsr olunmuş aparıcı qonaqpərvərlik şirkətidir. Qonaqların və yerli icmaların rifahını dəstəkləmək məqsədilə yaradılmış TABİA Qrupu, müasir rahatlığı ölkənin zəngin ənənələri ilə birləşdirən otelləri idarə edir. Dayanıqlılıq, yerli tərəfdaşlıq və yüksək səviyyəli xidmətə sadiq qalmaqla, TABİA Qrupu qonaqpərvərlik sektorunda yeni standartlar təyin edir.

We are proud to announce the official opening of the highly anticipated Aghdam City Hotel, inaugurated by the President of Azerbaijan, Mr. Ilham Aliyev, on September 19, 2024. This momentous event represents a significant milestone in the redevelopment of Aghdam and underscores the region's economic and cultural revival, with TABIA Group playing a key role in driving the hospitality sector's expansion in Karabakh.
The Aghdam City Hotel, managed by TABIA Group, is a symbol of progress and resilience, reflecting the government’s commitment to revitalizing Aghdam after decades of occupation and destruction. As part of TABIA Group’s growing portfolio, the hotel will serve as a hub for both business and leisure travelers, offering exceptional service and contributing to the region’s transformation into a modern and thriving destination.
During the opening ceremony, President Ilham Aliyev emphasized the critical role this project plays in the broader efforts to restore life, economic growth, and cultural vibrancy in Karabakh. As a key partner, TABIA Group is proud to bring its extensive expertise in hospitality to the region, ensuring that the Aghdam City Hotel sets new standards for comfort and service while supporting local development.
Key Features of the Aghdam City Hotel:
• Modern Accommodations: The hotel offers 130 well-appointed rooms across four categories, designed to cater to both business and leisure guests.
• Business and Event Facilities: State-of-the-art conference and event spaces that will attract national and international events, contributing to the economic dynamism of Aghdam.
• Dining: A Main Restaurant offering local Azerbaijani cuisine alongside international dishes, delivering a memorable culinary experience.
• Wellness and Fitness: Comprehensive wellness and fitness amenities that provide relaxation and rejuvenation services for guests.
TABIA Group is setting new benchmarks in the hospitality industry
About TABIA Group
TABIA Group is a leading hospitality company dedicated to creating unique and enriching guest experiences across Azerbaijan. Established with a vision to support the well-being of both guests and local communities, TABIA Group manages a portfolio of hotels that combine modern comfort with the rich traditions of the land. Through its commitment to sustainability, local engagement, and exceptional service, TABIA Group is setting new benchmarks in the hospitality industry